III edycja konkursu „Szkoła wolna od używek”

III edycja konkursu „Szkoła wolna od używek”

 

Organizatorem konkursu jest Główny Inspektor Sanitarny. Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim skierowanym do szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym w ramach programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość”. W konkursie mogą wziąć udział również szkoły ponadgimnazjalne, które nie realizują programu „ARS, czyli jak dbać o miłość”. Głównym celem konkursu jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polega na nagraniu i zmontowaniu filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu
i innych środków psychoaktywnych. Prace konkursowe należy przesłać do właściwych terenowo, dla poszczególnych placówek oświatowych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w
terminie do 15 kwietnia 2019r.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji na: http://www.szkolawolnaoduzywek.pl/

18 03 12 szkola bez uzywek konkurs 580x280

 

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY JAKOŚCI WODY

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY JAKOŚCI WODY z wodociągu lokalnego zaopatrującego w wodę do spożycia Szkołę Podstawową w Borze z dnia 07.09.2017r.


 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu informuje odbiorców wody z wodociągu lokalnego zaopatrującego w wodę Szkołę Podstawową w Borze, że w dniu 07.09.2017r. wydał decyzję o unieruchomieniu wodociągu.

Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody pobranej w dniu 06.09.2017r. wykazały zanieczyszczenia bakteriologiczne: Bakterie grupy coli i Escherichia coli oraz fizykochemiczne : nieakceptowalny zapach i przekroczenie parametru dopuszczalnej mętności.

Woda nie jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego.

 

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY JAKOŚCI WODY

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY JAKOŚCI WODY z wodociągu publicznego Bańska Wyżna zaopatrującego ludność w wodę do spożycia z dnia 07.09.2017r.


 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu informuje odbiorców wody z wodociągu publicznego Bańska Wyżna, że w dniu 07.09.2017r. wydał decyzję o unieruchomieniu wodociągu publicznego w Bańskiej Wyżnej.

Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody pobranej w dniu 06.09.2017r. (w ramach urzędowej kontroli wodociągu) wykazały zanieczyszczenie bakteriologiczne wody (Escherichia coli, bakterie grupy coli) oraz przekroczenie parametru mętności

Woda nie jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego.

 

 

 

 

 

 

Informacje dotyczące legionellozowego zapalenia płuc dla kierowników obiektów zakwaterowania turystycznego.

Informacje dotyczące legionellozowego zapalenia płuc dla kierowników obiektów zakwaterowania turystycznego.

 

Pliki do pobrania
Download this file (Legionella 2.pdf)Legionella - Ulotka

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

tel.: 18 266-31-65, 18 266-29-14

fax: 18 266-97-77

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2019  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu