Światowy dzień bez tytoniu - 31.05.2020 r.

tyton.jpg

Każdego roku, 31 maja, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i globalni partnerzy obchodzą Światowy Dzień Bez Tytoniu (WNTD). Coroczna kampania jest okazją do podniesienia świadomości na temat szkodliwych i śmiertelnych skutków używania tytoniu i narażenia na bierne palenie oraz do zniechęcenia do używania tytoniu w jakiejkolwiek formie.

Kampania służy również jako wezwanie do działania, promowanie skutecznych polityk ograniczających używanie tytoniu i angażowanie interesariuszy z różnych sektorów w walkę o kontrolę tytoniu.

IV EDYCJA KONKURSU – „SZKOŁA WOLNA OD UŻYWEK”

Obraz1.png

IV EDYCJA KONKURSU – „SZKOŁA WOLNA OD UŻYWEK”

Organizatorem konkursu „Szkoła wolna od używek” na film krótkometrażowy jest Główny Inspektorat Sanitarny. Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim, skierowanym do szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które uczestniczą w programie edukacyjnym „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. W konkursie mogą wziąć udział również szkoły ponadpodstawowe, które nie uczestniczą w programie „ARS, czyli jak dbać o miłość?”.

Głównym celem konkursu jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe, tak jak w poprzedniej edycji konkursu, będzie polegało na nagraniu i zmontowaniu filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Prace konkursowe należy przesyłać do właściwych terenowo, dla poszczególnych placówek oświatowych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych do dnia 8 kwietnia 2020 r.

Aktualności dotyczące konkursu zamieszczane są na stronie Facebook Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz stronie internetowej www.szkolawolnaoduzywek.pl oraz www.gis.gov.pl

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do udziału!!!

Akcja- Zaszczep się wiedzą

                           zsw.png

Akcja jest przewodnikiem po wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepień. Odsyła do miarodajnych źródeł informacji na temat szczepień, certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, instytucje publiczne oraz do autorytetów medycznych – omawiających wyniki badań, nie własne opinie.

Kampania „Zaszczep się wiedzą” prowadzona jest od 2015 przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA i  wspiera ją ponad 20 partnerów instytucjonalnych, w tym:  Naczelna Izba Lekarska, Centrum Zdrowia Dziecka, Krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Młodzi Lekarze Rodzinni, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Informuje, gdzie zaszczepić się wiedzą przeciwko epidemii niewiedzy, ale też jej współczesnej, zmutowanej odmianie: „wiedzy” pozornej, kreowanej anonimowo w przestrzeni internetu, podrabianej tak samo, jak podrabia się inne produkty, aby były tanie, przystępne i do złudzenia przypominały prawdziwe. W wypadku zdrowia to bardzo niebezpieczne.

źródło: http://zaszczepsiewiedza.pl/o-akcji/

 

Witryna

Odsłon artykułów:
412272

Media społecznościowe

Kontakt

tel.: 18 266-31-65, 18 266-29-14

fax: 18 266-97-77

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu