SZKOLENIE Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII – DOPALACZE, NOWE SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE (zdjęcia)

W RAMACH KAMPANII INFORMACYJNEJ POD HASŁEM „DOPAL DOPALACZOM”, REALIZOWANEJ PRZEZ PAŃSTWOWĄ INSPEKCJĘ SANITARNĄ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.

31 marca 2015r. (wtorek) o godz. 1000, w sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Targu, ul. Krzywa 1, odbyło się szkolenie na temat dopalaczy dla nauczycieli z gimnazjów 
i szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Pięciogodzinne szkolenie poprowadził ekspert/trener pan Tomasz Zakrzewski z wieloletnim doświadczeniem: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii przy Ministerstwie Zdrowia RP.
 
W szkoleniu uczestniczyło ponad 120 osób, w tym nauczyciele z 62 placówek na terenie powiatu nowotarskiego oraz 27 gości Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu, m.in. przedstawiciele samorządu lokalnego, Policji, Straży Miejskiej, Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.
 
Szkolenie zorganizowane było przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w Nowym Targu oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zakopanem w ramach kampanii informacyjnej pod hasłem „Dopal dopalaczom”, realizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa małopolskiego.
 
Kampania skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.
Celem kampanii jest uświadamianie zagrożenia dla zdrowia, jakie stanowi używanie środków zastępczych, uważanych przez część społeczeństwa za nieszkodliwe używki oraz zminimalizowanie ryzykownych zachowań prowadzących do ich używania. Kampania realizowana będzie przy współpracy Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie) wraz z Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi województwa małopolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
 
Oprac. Ewa Łapsa
OZiPZ
PSSE Nowy Targ
 
 
 
 
 
 

Witryna

Odsłon artykułów:
412289

Media społecznościowe

Kontakt

tel.: 18 266-31-65, 18 266-29-14

fax: 18 266-97-77

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu