Komunikaty

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań w dniach 12-14 sierpień 2019 r.

pismo 19.08.jpg

Ogłoszenie o zbędnych i zużytych składnikach majątku ruchomego w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Targu

Nowy Targ 08.07.2019r.

Ogłoszenie o zbędnych i zużytych składnikach majątku ruchomego w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Targu

Działając zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 kwietnia 2017r. r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania niektórymi składnikami majątku Skarbu Państwa (Dz.U. z 2017r. poz.729) informujemy, że posiadamy następujący zbędny i zużyty składnik rzeczowy majątku ruchomego:

  1. Nieodpłatne przekazanie składników majątku ruchomego może nastąpić na pisemny wniosek podmiotów określonych w § 38 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 kwietnia 2017r. r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania niektórymi składnikami majątku Skarbu Państwa (Dz.U. z 2017r. poz.729).
  2. Wniosek o nieodpłatne przekazanie składników majątku ruchomego powinien zawierać wszystkie elementy i informacje wymienione w § 38 ust.4 ww. Rozporządzenia. Wnioski należy kierować na adres : Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu ul. Jana Kazimierza 6 34-400 Nowy Targ z dopiskiem „Zbędne i zużyte składniki majątku” , w terminie do 25.07.2019r.
  3. Darowizna składników majątku ruchomego może nastąpić na rzecz jednostek określony w §39 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 kwietnia 2017r. (Dz.U. z 2017r. poz.729).

     Osobą upoważnioną do kontaktu jest: Pan Bartosz Pawliński      tel. 609552768,

     e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

                                                Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-

                                                  Epidemiologicznej w Nowym Targu

                                                                        /+/  

                                                         mgr inż. Jolanta Bakalarz

zał.1

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań w dniach 18 i 19 czerwca 2019 r.

pismo0111.jpg

Informacje dla powodzian

 

 

INFORMACJA dla powodzian-1.jpg

INFORMACJA dla powodzian-2.jpg

 

Informacje dla powodzian-1.jpg

Informacje dla powodzian-2.jpg

2 maja 2019r. dniem wolnym od pracy w PSSE w Nowym Targu

2 maja 2019r. dniem wolnym od pracy w PSSE w Nowym Targu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu uprzejmie informuje, iż na podstawie zarządzenia Nr 7 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2019r. w sprawie ustalenia dnia 2 maja 2019r. dniem wolnym dla pracowników urzędów administracji rządowej:

 

1) dniem wolnym od pracy dla pracowników PSSE w Nowym Targu jest dzień:

2 maja 2019r. (czwartek), w tym dniu PSSE w Nowym Targu będzie nieczynna;

 

2) dniem pracującym dla pracowników PSSE w Nowym Targu jest dzień :

11 maja 2019r. (sobota), w tym dniu PSSE w Nowym Targu będzie czynna.

 

 

 

Wesołych świąt

wielkanoc 2

Światowy Dzień Zdrowia 2019 r. - kampaniaphc infographic 1


Światowy Dzień Zdrowia 2019 r. - kampania

Co chcemy osiągnąć poprzez kampanię

Ta kampania ma na celu pomóc ludziom lepiej zrozumieć, co oznacza powszechne ubezpieczenie zdrowotne - jakie usługi i wsparcie powinny być dostępne i gdzie. Zapewnimy materiały wizualne, które pomogą ludziom, którzy mają dostęp do wysokiej jakości, niedrogiej opieki zdrowotnej, aby zrozumieć, jak wygląda życie ludzi bez niej i popierać równy dostęp do opieki wszędzie.

Pracownicy służby zdrowia będą mieli do odegrania ważną rolę w kampanii, pomagając decydentom w dziedzinie zdrowia rozpoznać, czego ludzie potrzebują w zakresie opieki, szczególnie na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej.  

Kampania stanowi również okazję dla ministrów zdrowia i innych decydentów rządowych do podjęcia działań w celu wyeliminowania luk w powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym
w swoich krajach, a także podkreślenia postępów, które już zostały poczynione.

Na Światowy Dzień Zdrowia opublikujemy coroczną publikację danych WHO na temat zdrowia, Raport Statystyki Zdrowia Świata. Raport będzie zawierał informacje na temat trendów zdrowotnych w konkretnych obszarach, takich jak zdrowie noworodków i dzieci, choroby niezakaźne, zagrożenia zdrowia psychicznego i środowiska, a także dane dotyczące powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i systemów opieki zdrowotnej.

Ogólny zakres ochrony zdrowia - większy obraz

Światowy Dzień Zdrowia 2019 przypada w połowie między Światową Konferencją na temat Podstawowej Opieki Zdrowotnej, która odbyła się w Astanie w Kazachstanie w październiku 2018 r., A spotkaniem wysokiego szczebla w sprawie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, które odbędzie się na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ we wrześniu 2019 r. Dzień jest jednym z wiele możliwości komunikowania się na temat znaczenia równości w usługach opieki zdrowotnej, nie tylko dla zdrowia jednostek, ale także dla zdrowia gospodarek i całego społeczeństwa.

 

world health day 2019 infographic

Wstrzymanie przyjmowania próbek

przszsa

KOLONOSKOPIA JEST SUPER, BO ŻYCIE JEST SUPER

andrzej rysuje kolonoskopiajestsuper 2


KOLONOSKOPIA JEST SUPER, BO ŻYCIE JEST SUPER
III edycja kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Servier-Wyłącz Raka”

„SERVIER – WYŁĄCZ RAKA” to ogólnopolska kampania profilaktyczno – edukacyjna, realizowana przez firmę Servier Polska, której celem jest promocja profilaktyki przeciwnowotworowej oraz podnoszenie świadomości społecznej Polaków w zakresie czynników ryzyka. Stale rosnąca liczba chorych na nowotwory sprawia, że działania zaplanowane w ramach kampanii kierowane są do szerokiego grona odbiorców. Celem kampanii jest przede wszystkim edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki przeciwnowotworowej, motywacja do przełamania lęku i wstydu przed badaniami, a także podkreślanie znaczenia wczesnego wykrywania choroby w skutecznym jej leczeniu.
Najskuteczniejszą i najszybszą formą zarówno diagnostyki, czyli wykrycia raka jelita grubego, jak i terapii, czyli leczenia jego wczesnych stadiów, jest kolonoskopia. 
To z jednej strony badanie profilaktyczne, a z drugiej zabieg ratujący życie. Trwa od 15 do 40 minut i polega na wprowadzeniu do jelita grubego giętkiego i cienkiego aparatu zakończonego źródłem światła. Za jego pomocą lekarz może dokładnie obejrzeć jelito od środka. Poza tym kolonoskopia pozwala na usunięcie polipów, jeśli te znajdują się w jelicie
i zanim jeszcze przekształcą się w raka. Dzięki kolonoskopii w badaniach przesiewowych już blisko 10 tys. Polaków uniknęło raka jelita grubego.
Na wczesnym etapie nie boli i nie daje żadnych objawów. W naszym kraju jest przyczyną 33 zgonów dziennie. Rozwija się najczęściej u osób po 50. roku życia, ale także obciążonych genetycznie, stosujących nieprawidłowo zbilansowaną dietę i podejmujących niską aktywność fizyczną, palących papierosy 
i nadużywających alkoholu. W Polsce co roku diagnozowanych jest 19 tysięcy nowych przypadków zachorowań. Rak jelita grubego – drugi, pod względem częstotliwości występowania w Polsce, nowotwór złośliwy u kobiet i trzeci u mężczyzn… Rozpoczyna się III edycja ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Servier – wyłącz raka!”, odbywająca się pod hasłem „Kolonoskopia jest super!”. Organizatorzy stawiają sobie za cel – przekonanie Polaków do wykonania profilaktycznych badań kolonoskopowych.
Liczba zachorowań na raka jelita grubego stale wzrasta. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Nowotworów w przyszłości tendencja będzie zwyżkowa – już za 10 lat na raka jelita grubego w Polsce zachoruje ponad 28 tys. osób rocznie. Kolonoskopia, która jest jednym
z najlepszych osiągnięć medycyny, a z której – z różnych przyczyn, w profilaktyce nowotworu niewiele osób korzysta, może być remedium na te zatrważające statystyki. Wystarczy przekonać do tego badania Polaków, a to niestety zadanie bardzo trudne…

IV EDYCJA KONKURSU PN. „ŻYJĘ BEZ UZALEŻNIEŃ

Przechwytywanie.PNG
IV EDYCJA KONKURSU PN. „ŻYJĘ BEZ UZALEŻNIEŃ

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu wraz z II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu zapraszają do udziału w konkursie pn. „Żyję bez uzależnień”, którego ideą jest popularyzowanie zdrowego trybu życia bez uzależnień. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego, a nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane z funduszy Samorządu Powiatu Nowotarskiego.
Tematyka konkursu dotyczy promowania zdrowego stylu życia bez stosowania używek tj.: alkoholu, papierosów, narkotyków, nowych środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Adresatami konkursu są wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu nowotarskiego, w tym uczniowie realizujący program „ARS, czyli jak dbać o miłość”. Zadaniem uczniów jest wykonanie prac w kategorii: FILM lub GRAFIKA KOMPUTEROWA
Termin dostarczenia prac został przedłużony do 10 maja 2019 r. Prace należy przesłać lub przekazać osobiście na adres: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu, ul. Jana Kazimierza 6, 34-400 Nowy Targ lub II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, ul. Ludźmierska 32, 34-400 Nowy Targ z dopiskiem konkurs - „Żyję bez uzależnień”.
Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.

Podkategorie

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

tel.: 18 266-31-65, 18 266-29-14

fax: 18 266-97-77

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2019  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu